Peelingi jako kosmetyczne zabiegi pielęgnacyjne
Peeling to kosmetyk znany od dawna. Pomaga złuszczać stary naskórek i uzyskać efekt regeneracji, co powoduje delikatne zmiany w kolorycie skóry. Staje się ona delikatniejsza, przez co przyjemniejsza w dotyku. Warto używać peelingów dwa lub trzy razy w tygodniu by zachowywać jego pozytywne działanie. Warto pamiętać, że im więcej przybywa nam lat tym bardziej potrzebujemy zabiegów złuszczających.
Ponieważ ludzka skóra staje się szorstka i twardsza z biegiem czasu. Jak działają peelingi? Jakie są ich rodzaje? Czy warto kupować tylko peelingi znajdujące się na półkach drogerii? A może istnieją domowe receptury? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Działanie peelingowego zabiegu kosmetycznego
Głównym zadaniem opisywanego produktu jest wspomniane złuszczanie martwego naskórka. Jednakże nie jest to jedyna właściwość peelingów. Zabieg kosmetyczny wykonany z ich użyciem powoduje też usuwanie zaskórników, pobudzanie naskórka do produkcji zupełnie świeżych komórek, a także idealne przygotowanie skóry do nałożenia balsamu.
Rodzaje peelingów i domowe przepisy na zabieg kosmetyczny bez chemii
W ofercie peelingów znanych kosmetyce znajdziemy:
- Peelingi ziarniste – bardzo mocno oczyszczają skórę, często zawierają drobinki soli morskiej i można za ich pośrednictwem wyrządzić sobie krzywdę. Dlatego nie warto nacierać ich z użyciem zbyt dużej siły. Zakazane jest ich stosowanie na skórze twarzy, bowiem mogą powstać uczulenia, zatarcia i nieestetyczne zaczerwienienia, a w najgorszym przypadku uczulenia.
- Peelingi z kwasami owocowymi są dobre dla prawie każdego typu skóry. Należy ich unikać w przypadku wrażliwego naskórka.
Najczęściej zawierają kwas jabłkowy, glikolowy i salicylowy.
- Peelingi enzymatyczne – zawierają wyciągi enzymów pochodzenia roślinnego i pomagają w produkcji keratyny. Warto używać ich do oczyszczania twarzy, ponieważ nie zawierają ostrych, ziarnistych drobinek.
W przypadku domowych sposobów na przygotowanie zabiegu kosmetycznego z zastosowaniem peelingu, warto zaznaczyć że jego skuteczność jest mniejsza niż tego z salonu kosmetycznego. Ponieważ jest wykonywany mniej dokładnie.
Jednakże do domowych peelingów warto uciec, gdy nie chcemy lub nie możemy wybrać się do profesjonalistki. Wtedy warto zastosować połączenia:
- Balsamu i ziaren kawy
- Balsamu i cukru trzcinowego
- Balsamu i soli morskiej
Dzięki bazie, która będzie balsam łączymy złuszczające drobinki. W ten sposób otrzymujemy tańszą wersje znanego całemu światu peelingu.